1397/07/17 بدون نظر عمومی

جشنواره برترین‌های فناوری نانو، شرکت‌هایی که فعالیت قابل توجهی در عرصه‌ی تولید، فروش و صادرات محصولات با فناوری نانو را دارند ارزیابی و رتبه بندی می‌کند. با توجه به رصد بازار محصولات نانویی شرکت‌های فعال در این زمینه در سال ۹۵ توانستند بازاری با حجم ۷ هزار میلیارد ریال را به خود اختصاص دهند که از این مقدار بیش از ۱۲۰۰ میلیارد ریال معادل ۳۵ میلیون دلار به بیش از ۲۰ کشور جهان صادرات داشته اند.

بر این اساس ۸۰ شرکت در جشنواره برترین‌های شرکت‌های فناوری نانو و مراکز رشد کشور مورد ارزیابی قرار گرفتند که ۱۵ شرکت در ۵ بخش شرکت‌های فناور، شرکت‌های صنعتی، شرکت‌های صادر کننده، مراکز رشد برتر و مراکز رشد جوان برتر تقدیر شد.

بر این اساس شرکت‌های برگزیده در بخش شرکت‌های فناور شامل رتبه اول شرکت پارسا پلیمر شریف و رتبه دوم اکسیر نانو سینا و رتبه سوم آرتاش کامپوزیت بود و در بخش شرکت‌های صنعتی از شرکتهای فراپیشتاز هونام، گرانیت بهسرام و صنایع الکترواپتیک صا ایران (صاپا) و در بخش شرکت‌های صادرکننده از ۵ شرکت فناوران نانو مقیاس، پردیس شیمی باختر، پوشاک نانو مهیار، فرش فرهی(نساجی فرخ سپهر کاشان) و گروه صنعتی شیشه کاوه تقدیر شد. 

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *